ZŠ Odry, Pohořská 8

     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme Easyspeak

Fenomenální úspěch na Všechovické laťce


V předvánočním čase, ve čtvrtek 19. prosince jsme se jako už tradičně zúčastnili ve Všechovicích závodů ve skoku vysokém. I tentokrát jsme jeli s ambicemi na přední umístění minimálně ve dvou kategoriích. Výsledky závodů potvrdily, že máme šikovné skokany a skokanky, protože všichni tentokrát skákali na osobní rekordy. Naše působení začínalo v kategorii mladších dívek 6. a 7. tříd, kde nastoupily do závodů Zuzka Máchová, Saša Tóthová a Heda Králová. Holky skákaly dobře a kromě Saši i bez nervozity. Heda skákala krásně stylově a překonala výšku 125 cm, což znamenalo celkově zasloužené 2. místo. Saša podlehla atmosféře asi nejvíc ze všech našich účastníků, což mělo za následek skočených 115 cm a 11. místo. Tentokrát bez překvapení skákala Zuzka. Soustředěný výkon ji přivedl až na 130 cm, kde se rozhodlo o vítězství. Zatímco ostatní konkurentky shazovaly, Zuzka dala a v závěru soutěže se ještě zlepšila na 133 cm, což bylo zaslouženě 1. místo. U mladších žáků jsme měli v soutěži jedno, ale o to žhavější želízko, Kubu Gockerta. Kuba vyhrál v konkurenci 18 soupeřů s velkou převahou, protože od výšky 155 cm už skákal sám. Konečný výkon 161 cm znamenal nejen vítězství a osobní a školní rekord, ale i rekord Všechovické laťky, který se měnil po 8 letech. V kategorii starších dívek 8. a 9. tříd nás reprezentovala Kája Malá. Kája oproti loňsku vyspěla, takže nastoupila do soutěže sebevědomě a kosila jednu výšku za druhou. Nakonec se závod změnil v soutěž s rekordy, kdy Kája lehce shodila 148 cm a výsledkem 145 cm si zlepšila osobák i rekord školy a závod vyhrála. Ve stejné kategorii chlapců jsme měli v soutěži tři želízka, zkušené skokany Ondru Filipa a Peťu Křenka a nováčka Sama Halušku. Všichni tři skákali výborně, do výšky 150 cm bez oprav, takže do skoku o medaile na 155 cm se dostali společně s dalšími 4 soupeři. Všichni překonali, ale Peťa na nejmenší počet pokusů, takže ani jeho nezdar na 160 cm nic neměnil na zisku 3. místa, protože kromě Sama a Ondry nikdo další neskočil. Ti dva si ze závodu udělali vlastní mistrovství a překonali postupně 160 a 165 cm. Na 170 cm uspěl už jen Ondra, který se na závěr pokoušel překonat rekord soutěže, ale na 173 cm ztroskotal. 28. ročníku se letos zúčastnilo ve všech kategoriích cca 70 závodníků ze 4 škol. Poprvé v historii se povedlo jedné škole vyhrát všechny 4 kategorie zároveň. Našim reprezentantům děkuji za vzornou reprezentaci a výborné výkony.

                                                                                                                                             Jan Jursík


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: