ZŠ Odry, Pohořská 8

     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme Easyspeak


Velmi úspěšné oblastní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2020-21


V úterý 26.1.2021 jsme se již po osmé zúčastnili 9. oblastního kola celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Soutěž je pro žáky 9. tříd základních škol celé republiky. Akce probíhá pod patronátem Univerzity Pardubice a Svazu chemického průmyslu. Cílem soutěže je představit žákům chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi.

Tentokrát soutěž proběhla distanční formou, napříč celou republikou, najednou pro všech 900 soutěžící. S tím byly bohužel spojeny i problémy s připojením, „sekáním“ a znovu načítáním internetu a také chyběla atmosféra osobního setkání mnoha žáků při soutěži. Naši soutěžící žáci, kteří test psali za dodržení všech aktuálních bezpečnostních pravidel ve škole si se všemi komplikacemi (i díky panu učiteli Vlčkovi, který dohlížel na regulérnost soutěže a pomohl řešit počáteční problémy s výpočetní technikou) nakonec poradili a test svědomitě vyplnili.

Z uskutečněného prosincového školního kola do oblastního kola postoupili po pečlivé pravidelné distanční přípravě Hana Hejnešová, Bořek Kopecký a Vítek Bordovský. Jako náhradnice byla připravena Barbora Buczková.

Všichni naši žáci byli velmi úspěšní a skončili v první desítce! Hanka Hejnešová obsadia 2. místo, Vítek Bordovský 3. místo a Bořek Kopecký 10. místo.

Do dalšího kola, kde by se měli žáci porovnat ve svých praktických dovednostech v chemických laboratořích SPŠ v Hranicích postupuje z regionu tentokrát 30 nejúspěšnějších žáků. Termín praktické části, kterou už nelze provést distančně, pořadatel zatím vzhledem k epidemiologické situaci neurčil.

Všem svým žákům nadšeným pro chemii děkuji moc za pečlivou pravidelnou přípravu v „bojových podmínkách“ distanční výuky, za skvělou reprezentaci školy a budeme jim držet palce v další části soutěže o postup do celostátního kola, které by se mělo uskutečnit v červnu na Fakultě chemicko - technologické v Pardubicích.

                                                                                                                                             R. Šandová


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: