ZŠ Odry, Pohořská 8

     logo školy

     znak Oder

     NEKUŘÁCKÝ WEB
   Tento web je nekuřácký!

     logo Projekt Zelená škola

škola plná zdraví ovoce_do_skol.jpg certifikát EUpenizeskolam.cz atletika Pojďme na inkluzi společně Facebook ZŠ Pohořská Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme Easyspeak

Workshop v ostravském Divadle loutek


Ve čtvrtek 13.2.2020 jsme vyrazili do Ostravy, do Divadla loutek. Tato návštěva byla pojata netradičně. Místo obvyklého divadelního představení nás čekal divadelní workshop. Byli jsme doslova vtaženi do tajů divadla a divadelní etikety. Žáci měli prostor k vyjádření svých emocí, učili se pracovat se svou mimikou a gestikulací, což je velmi důležitou složkou nonverbální komunikace. Ve skupinách jsme vytvářeli živé obrazy, kde bylo hlavním cílem poznat, o jaké prostředí se jedná. Děti se také naučily spousty nových pojmů, celkově se dozvěděly, jak velké úsilí se musí vynaložit na vytvoření kvalitní scény, kulis, rekvizit, kostýmů a nasvícení. Ke konci workshopu jsme se rozdělili do dvou skupin. Každá skupina dostala do rukou scénář, kde bylo hlavním úkolem ztvárnit dramatickou situaci. Tvůrčím způsobem se tedy žáci vrhli do herecké inscenace. Jako divák jsem měla možnost vidět obě představení našich žáků, každé svým způsobem originální a nápadité. Myslím si, že se nám výlet s paní učitelkou Žabkovou podařil a všem, kdo o divadelním workshopu uvažují, vřele doporučuji.

                                                                                                                                             Bc. Lucie Malcherová


Copyright © Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace & DS13 except lightbox scripts.    Počítadlo přístupů: